Skip to main content

KTMMOB TÜM ADAYLARA EŞİT MESAFEDE

.

24 Haziran 2018 tarihinde yapılacak  Yerel Seçimler dolayısıyla CTP Girne Belediye Başkan Adayı Birol Karaman,  Bağımsız Girne Belediye Başkan Adayı Nidai Güngördü ve beraberlerindeki belediye meclis üyesi adayları Birliğimizi ziyaret etmişlerdir.

Adaylar seçilmeleri durumunda yapmayı hedefledikleri projelerini Genel Başkan, KTMMOB YK üyeleri ve oda başkanlarına aktardı. Başkan Aysal ve birlik temsilcileri adayların seçilip görev almaları durumunda yapmaları beklenen konuları aktardığı ziyarette; öncelikli olarak kaçak yapılaşmanın önlenmesi, alt yapı sorunları, güvenli gıda ve yapı denetimi ve diğer belediye ve kentle ilgili konulardaki beklentilerini düşüncelerini aktardı.

KTMMOB Başkanı Seran Aysal adayların ziyaretlerinden duydukları memnuniyeti dile getirdi ve birliğin kamu için çalışacak tüm adaylar eşit mesafede olduğunu şöyle belirtti. Seçilecek belediye başkanına toplum yararına olabilecek bilimsel olan tüm projelere birliğe bağlı tüm odalar ile katkı koymaya hazır olduklarına dikkat çekerek bilimin ve yasaların dışında olacak uygulama ve yaklaşımların da karşısında olunacağını belirtti.